Експерти пояснили, чому в Україні не дуже поширене співробітництво громад

Експерти пояснили, чому в Україні не дуже поширене співробітництво громад
В Україні укладено 88 угод про співробітництво між територіальними громадами, з них 39 – у Полтавській області. Натомість на Львівщині реалізовується лише дві такі угоди. Невелике поширення співробітництва між громадами в Україні експерти пояснюють браком інформації з боку органів влади.
 
Про це йшлося 2 серпня під час круглого столу у Львові.
 
Як повідомив директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області Андрій Бринь, на Львівщині діють дві угоди про міжмуніципальне співробітництво. Це між Жидачівською міськрадою, Гніздичівською селищною радою та Вільховецькою сільською радою щодо водопостачання. Також є договір про співробітництво територіальних громад щодо реалізації спільного проекту – капітального ремонту доріг місцевого значення – між Деревнянською сільською радою, Кулявською Любельською та Туринківською сільськими радами.
 
Як зазначив А.Бринь, такі механізми сприяють ефективнішому співробітництву між громадами, а також реалізації тих чи інших поточних завдань.
 
Аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Марія Дзюпин повідомила: об’єднання громад і укладання договорів про співробітництво між територіальними громадами – не одне і те ж.
 
Співробітництво, як правило, має строковий характер. У середньому договори укладаються на шість місяців – один рік щодо реалізації спільних проектів.
 
«Існує міф, що співробітничати можуть лише ОТГ. Насправді, це не так. Договори про співробітництво територіальних громад можуть укладати об’єднані територіальні громади і необ’єднані. Громади, які не бажають об’єднуватися або ще думають, можуть укладати договори про співробітництво з актуальних питань. Об’єднання громад може бути у межах однієї області, у законі про співробітництво територіальних громад такої вимоги немає», – зауважила М.Дзюпин.
 
Зі слів експерта, співробітництво не може відбуватися у примусовому порядку. Громади самі повинні розуміти і на основі розроблених стратегій їх розвитку передбачати і планувати співробітництво. Зокрема, громади можуть укладати договори про співробітництво у рамках вирішення проблеми сміття.
 
Водночас експерти вказують на брак інформації від державних органів щодо співробітництва громад.
 
«Інформаційна політика не є на достатньому рівні. Якщо аналізувати сайти органів влади, не завжди належна увага приділяється співробітництву територіальних громад на рівні з питанням об’єднання. Цю ситуацію потрібно виправляти. На сайтах обласних рад, ОДА не у всіх областях можна знайти інформацію щодо співробітництва територіальних громад, кращих практик. Це є однією з причин, що в Україні невисокий рівень співробітництва», – зауважила М.Дзюпин.
 
Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/08/02/eksperty_vkazuyut_na_brak_informatsii_vid_vlady_shchodo_spivrobitnytstva_1143357
Коментарі:

Створено і підтримується ІПЦ НАШЕ ПРАВО.
(c) 2006 - 2017 р.

bigmir)net TOP 100